Віршики-загадки
Для Мишка і Натки
Як побачиш: малюки
Взялися за сірники.
То ти маєш їх спиняти -
Сірники у них (забрати)
Як побачиш десь горить:
Мусиш ти в ту саму мить
До пожежників дзвонити
Про пожежу ... (сповістити)
Вивчіть правила пожежні.
Будьте завжди обережні.
Знає хай дитина кожна
Жартувать з вогнем ... (не можна)
А якщо трапилась біда.
Що ви будете робити ?
Не ховатись у куток,
а вогонь мерщій (гасити)
Якщо вогонь іще малий
Чашкою води залий .
А якщо вогонь не згас і багато диму -
Вибігай з кімнати враз
Із дітьми малими.
Всіх, хто є у домі.
Швидше клич на поміч !
Пригоди сірника
(маленька казочка)
Жив-був у коробочці сірничок на ім'я Спалах. «Може, я стану кому-небудь у нагоді», - подумав Спалах і викотився з коробки. По дорозі йому зустрівся Півник. Він вирішив взяти Спалаха з собою в гості до Мурки. Але сірничок згадав знайомий «Тілі - бом» і відмовився йти з Півником.
Потім з сірничком захотіли погратися мишенята біля сухого хмизу. Але вони не вміли обережно поводитися з сірниками, і Спалах не погодився товаришувати з ними.
Нарешті, сірничка знайшов маленький Івасик. Він знав, що сірники - не іграшки, і віддав його мамі. «Дуже добре, - сказала мама, - буде чим розпалити піч».
«Я знадобився!» - вигукнув радісно сірничок і спалахнув. Добре приносити корись!
Сірники - не іграшки
Була маленька дівчинка Оленка. Якось вона взяла в руки сірники та й запалила вогонь. Але в цей час Оленку покликав брат Василько. Дівчинка кинула сірники на підлогу тай побігла до нього. Вогонь почав розгоратися. Василько це побачив, схопив телефон та зателефонував 101.
Через 5 хвилин приїхали пожежні і загасили пожежу.
Діти, пам’ятайте, що бавитися з сірниками - небезпечно для вашого життя!
Коли Олі не було вдома
Оля ніколи не розлучалась з своїми іграшками, але одного разу вона пішла в цирк. А поки її не було вдома, трапилось ось що...
Ведмежатко забрело на кухню, взяло сірники, запалило один і само не помітило, як вся коробка спалахнула, і вогонь сильно обпік йому лапи.
Лялька Ніна в цей час вирізала із паперу прапорці. Відчувши запах диму, вона побігла на кухню, але забула покласти ножиці на стіл, спіткнулась під час бігу, впала і поранила собі руку.
Рудик хотів полікувати своїх друзів, заліз в аптечку і взяв ліки, що стояли найближче. Красиві яскраві кульки йому сподобались, і він їх проковтнув. «Ой, ой, ой, як пече в середині! Як крутиться голова!» - завив Рудик і почав качатися по килиму.
«Що там трапилось? - подумав Слон. Зроблю я світло яскравішим!» і тільки доторкнувся до розетки, як його щось боляче вдарило. Тут надійшла Оля.
«Ні, - подумала вона, - ніколи не буду залишати малюків одних!». Дівчинка пояснила іграшкам, що не можна гратися з небезпечними предметами.
ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ
«ТЕРМІЧНІ ОПІКИ»
Шановні запоріжці та жителі області!
Опік – одне з самих небезпечних і хворобливих ушкоджень шкіри незалежно від того чим людини обпеклася: від вогню, об розжарену плиту чи гарячу праску.
Що робити?
-
Відкрити ушкоджену ділянку – якщо вона знаходиться під одягом, акуратно, зняти його.
-
Охолодити місце опіку під струменем прохолодної води, не менш ніж 10 хвилин. Якщо мова йде про хімічний опік, то промивати водою треба рясно та довго.
-
Якщо є засоби першої допомоги при опіках (спрей «Пантенол», мазь «Рятівник» та інші) нанести тонким шаром.
-
Прийняти 1 таблетку антигістамінного препарату (тавегіл, супрастин) та знеболююче.
Обов’язково зверніться до лікаря, якщо:
-
це опік обличчя та шиї, вони можуть спровокувати задуху;
-
опік займає велику площу, та утворилися пухирі (у цьому випадку, якщо рани прилягають до одягу, до приїзду лікаря слід накрити їх сухими стерильними серветками);
-
у разі опіку, що довгий час не гоїться, особливо нижніх кінцівок припоглибленні рани, появі гнійного відокремлюваного, неприємного запаху з рани, при посиленні болів і порушенні загального стану слід обов’язково звернутися до хірурга поліклініки.
З А П А М ’ Я Т А Й ТЕ!
-
Заборонено – проколювати, прорізати пухирі, це може призвести до занесення інфекції.
-
Будь-які опіки у новонароджених вимагають лікарської допомоги, як правило, лікування в стаціонарі.
-
Якщо в рану під час опіку потрапила земля, або опік був отриманий на природі, слід того ж дня звернутися у будь-який травмпункт або до хірурга поліклініки, щоб зробити щеплення від правця - небезпечного інфекційного захворювання. Добре, якщо лікар ще і обробить цю опікову поверхню. Надалі можна буде продовжувати лікування у домашніх умовах.
При опіку не можна:
-
присипати уражену поверхню крохмалем, пудрою, змащувати її рослинною олією, милом, припікаючими засобами, розчином перманганату калію, спиртом, йодом. Це може сприяти більш глибокому омертвінню тканини та уповільнює загоєння рани;
ВИКОНАННЯ ЦИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖЕ ВАМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!
П А М ’ Я Т А Й Т Е !
Навчально-методичний центр цивільного захисту та
безпеки життєдіяльності Запорізької області