top of page
plakat z pozhezhnoyi bezpeky.gif

Віршики-загадки

Для Мишка і Натки

 

Як побачиш: малюки

Взялися за сірники.

То ти маєш їх спиняти -

Сірники у них (забрати)

Як побачиш десь горить:

Мусиш ти в ту саму мить

До пожежників дзвонити

Про пожежу ... (сповістити)


 

Вивчіть правила пожежні.

Будьте завжди обережні.

Знає хай дитина кожна

Жартувать з вогнем ... (не можна)

А якщо трапилась біда.

Що ви будете робити ?

Не ховатись у куток,

а вогонь мерщій (гасити)

Якщо вогонь іще малий

Чашкою води залий .

А якщо вогонь не згас і багато диму -

Вибігай з кімнати враз

Із дітьми малими.

Всіх, хто є у домі.

Швидше клич на поміч !

 

 

 

Пригоди сірника

(маленька казочка)

Жив-був у коробочці сірничок на ім'я Спалах. «Може, я стану кому-небудь у нагоді», - подумав Спалах і викотився з коробки. По дорозі йому зустрівся Півник. Він вирішив взяти Спалаха з собою в гості до Мурки. Але сірничок згадав знайомий «Тілі - бом» і відмовився йти з Півником.

Потім з сірничком захотіли погратися мишенята біля сухого хмизу. Але вони не вміли обережно поводитися з сірниками, і Спалах не погодився товаришувати з ними.

Нарешті, сірничка знайшов маленький Івасик. Він знав, що сірники - не іграшки, і віддав його мамі. «Дуже добре, - сказала мама, - буде чим розпалити піч».

«Я знадобився!» - вигукнув радісно сірничок і спалахнув. Добре приносити корись!

Сірники - не іграшки

Була маленька дівчинка Оленка. Якось вона взяла в руки сірники та й запалила вогонь. Але в цей час Оленку покликав брат Василько. Дівчинка кинула сірники на підлогу тай побігла до нього. Вогонь почав розгоратися. Василько це побачив, схопив телефон та зателефонував 101.

Через 5 хвилин приїхали пожежні і загасили пожежу.

Діти, пам’ятайте, що бавитися з сірниками - небезпечно для вашого життя!

Коли Олі не було вдома

Оля ніколи не розлучалась з своїми іграшками, але одного разу вона пішла в цирк. А поки її не було вдома, трапилось ось що...

Ведмежатко забрело на кухню, взяло сірники, запалило один і само не помітило, як вся коробка спалахнула, і вогонь сильно обпік йому лапи.

Лялька Ніна в цей час вирізала із паперу прапорці. Відчувши запах диму, вона побігла на кухню, але забула покласти ножиці на стіл, спіткнулась під час бігу, впала і поранила собі руку.

Рудик хотів полікувати своїх друзів, заліз в аптечку і взяв ліки, що стояли найближче. Красиві яскраві кульки йому сподобались, і він їх проковтнув. «Ой, ой, ой, як пече в середині! Як крутиться голова!» - завив Рудик і почав качатися по килиму.

«Що там трапилось? - подумав Слон. Зроблю я світло яскравішим!» і тільки доторкнувся до розетки, як його щось боляче вдарило. Тут надійшла Оля.

«Ні, - подумала вона, - ніколи не буду залишати малюків одних!». Дівчинка пояснила іграшкам, що не можна гратися з небезпечними предметами.

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

«ТЕРМІЧНІ ОПІКИ»

 

Шановні запоріжці та жителі області!

 

Опік – одне з самих небезпечних і хворобливих ушкоджень шкіри незалежно від того чим людини обпеклася: від вогню, об розжарену плиту чи гарячу праску.

Що робити?

 1. Відкрити ушкоджену ділянку – якщо вона знаходиться під одягом, акуратно, зняти його.

 2. Охолодити місце опіку під струменем прохолодної води, не менш ніж 10 хвилин. Якщо мова йде про хімічний опік, то промивати водою треба рясно та довго.

 3. Якщо є засоби першої допомоги при опіках (спрей «Пантенол», мазь «Рятівник» та інші) нанести тонким шаром.

 4. Прийняти 1 таблетку антигістамінного  препарату (тавегіл, супрастин) та знеболююче.

 

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо:

 • це опік обличчя та шиї, вони можуть спровокувати задуху;

 • опік займає велику площу, та утворилися пухирі (у цьому випадку, якщо рани прилягають до одягу, до приїзду лікаря слід накрити їх сухими стерильними серветками);

 • у разі опіку, що довгий час не гоїться, особливо нижніх кінцівок припоглибленні рани, появі гнійного відокремлюваного, неприємного запаху з рани, при посиленні болів і порушенні загального стану слід обов’язково звернутися до хірурга поліклініки.

 

З А П А М ’ Я Т А Й ТЕ!

 

 • Заборонено – проколювати, прорізати пухирі, це може призвести до занесення інфекції.

 • Будь-які опіки у новонароджених вимагають лікарської допомоги, як правило, лікування в стаціонарі.

 • Якщо в рану під час опіку потрапила земля, або опік був отриманий на природі, слід того ж дня звернутися у будь-який травмпункт або до хірурга поліклініки, щоб зробити щеплення від правця - небезпечного інфекційного захворювання. Добре, якщо лікар ще і обробить цю опікову поверхню. Надалі можна буде продовжувати лікування у домашніх умовах.

При опіку не можна:

 • присипати уражену поверхню крохмалем, пудрою, змащувати її рослинною олією, милом, припікаючими засобами, розчином перманганату калію, спиртом, йодом. Це може сприяти більш глибокому омертвінню тканини та уповільнює загоєння рани;

 

ВИКОНАННЯ ЦИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖЕ ВАМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!

 

П А М ’ Я Т А Й Т Е  !

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та

безпеки життєдіяльності Запорізької області

c2571a1b01f3e25f09e512072ec835f4.jpeg
bb12dfb6296ac4167096108141dfba34.jpg
bottom of page