top of page
календар щеплень.png

Шановні Батьки!

 

Слід пам»ятати, що здоров»я, а відтак і щастя Ваших дітей багато в чому залежить саме від Ваших знань про небезпечні хвороби та шляхи їх попередження, які можуть стати запорукою їх здорового майбутнього.

Імунізація зберігає життя!

 

*** Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом використання вакцин, що застосовуються при плановій імунізації. З часу впровадження цих вакцин кількість захворювань, ускладнень та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась. Але потрібно пам'ятати, що бактерії та віруси мають властивості вижити та періодично викликати епідемії серед невакцинованого населення. Внаслідок недастатньо сформованої системи імунітету особливо уразливі до них діти ранього віку. Без вакцинації(щеплення) хвороби, від яких ми зараз захищаємо своїх дітей, можуть повернутися. Багато дітей, які одужали після захворювання, можуть страждати від хронічних ускладнень від хронічних ускладнень протягом усього подальшого життя.

 

***Хвороби розповсюджуються через спілкування з інфікованими невакцинованими особами. Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримпли щеплення, значно вищий , ніж у захищенних шляхом вакцинації.

 

***Імунізація є найбільш ефективним та надійним методом захисту.

 

***Перші щеплення проводяться в пологовому будинку. В подальшому вакцинація здійснюється медичними працівниками в спеціальних кабінетах медичних установ.

 

***Щоб уникнути ускладнень, перед вакцинацією проводиться медичний огляд з метою виключення, обов»язково вимірюється температура. Медичні протипоказання для щеплення визначає лікар. У разі їх виявлення запланована вакцинація відкладається до закінчення гострих проявів захворювання, яке було причиною протипоказання.

 

***Щеплення здійснюється одноразовими шприцами!

 

***Дані про проведення щеплення записуються в облікових документах. Кожен з батьків повин знати, від чого вакцинована їх дитина. Для створення повноцінного імунітету деякі щеплення потребують повторних введень вакцини. Неповна вакцинація не захищає від захворювання! Батьки повинні знати, коли саме дитина має отримати повторні дози препарату.

 

***Після проведеного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження терміном, який залежить від виду вакцини.

 

***Тільки в деяких випадках після проведення маніпуляції можуть виникати так звані місцеві реакції у місці введення препарату (невеликий набряк, почервоніння) та незначне підвищення температури . Про це батьки повинні бути попереджені медичним працівником. Усі прояви загальних та місцевих реакцій фіксуються у відповідних медичних облікових формах.

 

***Веддення вакцини ніколи не призводить до захворювання, проти якого здійснювалося щеплення.

 

 

***Вакцинація проводиться у відповідності з календарем щеплень (Наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 «Про внесення змін до календаря профілактичних щеплень в Україні»). За умови його дотримання він є найбільш оптимальним для забезпечення повноцінного імунітету.

Захворювання, які можна попередити

шляхом вакцинації

*Дифтерія

*Правець

*Кашлюк

*Гепатит В

*Кір

*Паротит

*Краснуха

*Поліомієліт

*Туберкульоз

 

Сподіваємося, що ця інформація допоможе батькам проаналізувати ситуацію і прийняти єдине правильне рішення, завдяки якому їх дитина виросте здоровою.

Імунізація гарантує індивідуальне та колеутивне здоров»я.

Профілактичні щеплення – всі «за» і «проти»

Дуже актуальним і суперечливим в наш час є питання вакцинації.
Багато батьків стають перед нелегким для них вибором: щепити дитину чи ні? Чому ця тема опинилась серед найбільш обговорюваних і болючих? Розберемося разом.
Що ж таке вакцинація, і для чого вона існує?
Щеплення, з моменту їх винайдення, стали найбільш ефективним та надійним методом захисту від інфекційних хвороб.

Завдяки профілактичним щепленням у світі щорічно попереджається як мінімум 3 млн. дитячих смертей, 750 тисяч дітей не стають інвалідами. Наприклад, таке захворювання як поліомієліт, яке зараз, завдяки вакцинації, повністю ліквідоване на території багатьох країн, в тому числі України, ще кілька десятків років тому ставало страшним вироком на все життя.
Дифтерія, епідемії якої забирали життя цілих поселень, в наш час виникає лише в поодиноких випадках. Завдяки вакцинації людство подолало страшну хворобу багатьох століть - віспу.
Звичайно, ризик ускладнень після вакцинації існує, як і після вживання будь яких інших фармакологічних препаратів, але ризик ускладнень під час або після перенесеної інфекційної хвороби часом набагато більший і страшніший. Своєчасно не зроблене щеплення від краснухи у дівчаток, може призвести до захворювання на цю хворобу під час вагітності, що майже в 100% випадків веде до важких вроджених вад плода. Перенесене захворювання на паротит у хлопчиків часто загрожує безпліддям, а кір, особливо в дорослому віці, дуже небезпечний своїми ускладненнями, такими як коровий менінгіт та енцефаліт, які часто закінчуються смертельно.

Вірусний гепатит, менінгіт, туберкульоз - інфекційні хвороби, які лишають по собі важкі наслідки на все життя, і лише вакцинація дає шанс уникнути їх.
Необхідність проведення імунізації визнає весь цивілізований світ. Тільки завдяки вакцинації світова медицина змогла покласти край масовим епідеміям.
Через велику кількість негативу, щодо вакцинації, що розповсюджується останнім часом в тому числі і через засоби масової інформації, охоплення щепленнями населення скоротилось. А якщо охоплення щепленнями становить менше 95 % - виникає загроза всякого роду епідемій інфекційних хвороб.
Ні один із батьків не є ворогом здоров’ю своїх дітей, а відмова від щеплень є зло по відношенню до дитини. Щепитись чи ні - вирішує кожен із нас сам. Але як би там не було, навіть ті спеціалісти, які негативно ставляться до вакцинації, на сьогодні альтернативи профілактичним щепленням не мають. Тому необхідно правильно та адекватно оцінювати ризики і виважено приймати рішення щодо цього життєво важливого питання.

bottom of page