Шановні Батьки!
Слід пам»ятати, що здоров»я, а відтак і щастя Ваших дітей багато в чому залежить саме від Ваших знань про небезпечні хвороби та шляхи їх попередження, які можуть стати запорукою їх здорового майбутнього.
Імунізація зберігає життя!
*** Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом використання вакцин, що застосовуються при плановій імунізації. З часу впровадження цих вакцин кількість захворювань, ускладнень та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась. Але потрібно пам'ятати, що бактерії та віруси мають властивості вижити та періодично викликати епідемії серед невакцинованого населення. Внаслідок недастатньо сформованої системи імунітету особливо уразливі до них діти ранього віку. Без вакцинації(щеплення) хвороби, від яких ми зараз захищаємо своїх дітей, можуть повернутися. Багато дітей, які одужали після захворювання, можуть страждати від хронічних ускладнень від хронічних ускладнень протягом усього подальшого життя.
***Хвороби розповсюджуються через спілкування з інфікованими невакцинованими особами. Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримпли щеплення, значно вищий , ніж у захищенних шляхом вакцинації.
***Імунізація є найбільш ефективним та надійним методом захисту.
***Перші щеплення проводяться в пологовому будинку. В подальшому вакцинація здійснюється медичними працівниками в спеціальних кабінетах медичних установ.
***Щоб уникнути ускладнень, перед вакцинацією проводиться медичний огляд з метою виключення, обов»язково вимірюється температура. Медичні протипоказання для щеплення визначає лікар. У разі їх виявлення запланована вакцинація відкладається до закінчення гострих проявів захворювання, яке було причиною протипоказання.
***Щеплення здійснюється одноразовими шприцами!
***Дані про проведення щеплення записуються в облікових документах. Кожен з батьків повин знати, від чого вакцинована їх дитина. Для створення повноцінного імунітету деякі щеплення потребують повторних введень вакцини. Неповна вакцинація не захищає від захворювання! Батьки повинні знати, коли саме дитина має отримати повторні дози препарату.
***Після проведеного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження терміном, який залежить від виду вакцини.
***Тільки в деяких випадках після проведення маніпуляції можуть виникати так звані місцеві реакції у місці введення препарату (невеликий набряк, почервоніння) та незначне підвищення температури . Про це батьки повинні бути попереджені медичним працівником. Усі прояви загальних та місцевих реакцій фіксуються у відповідних медичних облікових формах.
***Веддення вакцини ніколи не призводить до захворювання, проти якого здійснювалося щеплення.
***Вакцинація проводиться у відповідності з календарем щеплень (Наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 «Про внесення змін до календаря профілактичних щеплень в Україні»). За умови його дотримання він є найбільш оптимальним для забезпечення повноцінного імунітету.
Захворювання, які можна попередити
шляхом вакцинації
*Дифтерія
*Правець
*Кашлюк
*Гепатит В
*Кір
*Паротит
*Краснуха
*Поліомієліт
*Туберкульоз
Сподіваємося, що ця інформація допоможе батькам проаналізувати ситуацію і прийняти єдине правильне рішення, завдяки якому їх дитина виросте здоровою.
Імунізація гарантує індивідуальне та колеутивне здоров»я.